CEL

Projekt Dekalog to pokojowe przesłanie artystów oparte o prawdy moralne zawarte w Dziesięciu Przykazaniach dla Świata.

WYKONANIE

Produkcja 10 utworów słowno-muzycznych zrealizowana przy udziale jednego producenta muzycznego oraz artystów ze świata którzy wybierając jedno z dziesięciu przykazań opracowywują wybrane dzieło wraz głównym producentem muzycznym.

Jakoże powyższe dzieło jest hołdem artystów ze świata dla papieża Polaka Św. Jana Pawła II. Pragniemy by muzyka a zwłaszcza przygotowany tekst opracowywany przez artystę opierał się o przesłanie które pozostawił w testamencie swojego życia Ojciec Święty.

Nagrania zostaną zrealizowana podczas jednej 28-dniowej sesji w Polsce w Gdańsku w studio muzycznym Custom34 w okresie od 1 luty 2016 do 28 luty 2016. W tym czasie główny producent muzyczny Marcin Pospieszalski będzie do dyspozycji przyjezdnych artystów z różnych stron świata. Dla artystów zostaną przygotowane udogodnienia w postaci dyspozycji podczas nagrań Polski Chór, Polska Orkiestra oraz profesjonalni muzycy sesyjni. Miejsca noclegowe oraz wyżywienie w hotelach oraz na miejscu w studio.

Muzycy którzy nie zdołają dotrzeć na miejsce a pragną włączyć się do projektu w jednym z wybranych utworów mają możliwość wykorzystania wirtualnego studia przygotowanego na tę okoliczność i w ten sposób dogodniej pracy nad utworem. Realizacji pod ich czujnym okiem dokona już sam główny producent muzyczny.

Opcjonalnie na prośbę artysty główny producent muzyczny może dojechać do wybranego przez niego studia w Europie i tam dokonać nagrań.

Materiał po masteringu oraz mix'ie zostanie wydany przez jedno z czołowych światowych wydawnictw muzycznych w dystrybucji międzynarodowej.

Dochód ze sprzedaży wesprze dowolną i wybraną przez samego artystę Światową Organizację dobroczyną. W przypadku kiedy artysta takiej nie wskaże dochód z jego udziału w projekcie zostanie przekazany dla Caritas na dzieła które organizacja realizuje na świecie pod hasłem "Uczynki Miłosierdzia wobec ciała realizowane przez dzieła Caritas".

Finałem pracy wszystkich artystów jest koncert z ich udziałem oraz jednego składu muzycznego (w tym Chór oraz Orkiestra i muzycy) podczas trwających w Polsce 31 lipca 2016 roku Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pragniemy także uczcić powstanie tego dzieła oraz jego pokojowe przesłanie Miłości pieszą pielgrzymką rozpoczynającą się w dniu zakończenia Światowych Dni Młodzieży 31 lipca 2016 roku o godzinie 15.00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Górę Synaj (Górę Mojżesza) w Egipcie. Podróż podejmie się światowej sławy podróżnik.

Wszystkie wydarzenia zostaną archiwizowane i nagrane na nośnikach audio-video.